in ,

Žemės ūkio ministras K. Navickas: negalime pamiršti maisto ir aplinkos kokybės

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų vaizdo konferencijoje aptartos tarptautinės prekybos žemės ūkio produkcija, derybų su Europos Parlamentu (EP) dėl Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos bei kitos sektoriaus aktualijos.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kalbėdamas apie tarptautinę prekybą žemės ūkio produktais, ragino ginti žemės ūkio interesus ir nepamiršti vieno svarbiausių dalykų – maisto ir aplinkos kokybės.

„Naujų rinkų atvėrimas yra svarbus, tačiau neturi būti daromas maisto ir aplinkos kokybės sąskaita. Reikia užtikrinti, kad į ES rinką patenkantys produktai atitiktų aukštus ES aplinkosauginius, kokybės, gyvūnų gerovės standartus“, – teigė žemės ūkio ministras, vaizdo konferencijoje raginęs Europos Komisiją (EK) padėti spręsti netarifinių apribojimų taikymo problemą ir susitarti su JAV dėl taikomų padidintų tarifų panaikinimo.

Ministrai aptarė ir derybų su EP dėl BŽŪP reformos eigą. Tarybai pirmininkaujanti Portugalija užsibrėžė tikslą susitarimą pasiekti jau šį pavasarį.

„Laikas labai svarbus, visiems reikia aiškumo ir teisinio tikrumo. Sprendimų reikės ir dėl daugelio kitų BŽŪP paketo elementų. Vienas pagrindinių – žalioji architektūra. Svarbu, kad žaliųjų tikslų galėtume siekti su šalies specifiką ir poreikius geriausiai atitinkančiu įrankių rinkiniu. Tam reikia adekvataus lankstumo teisėkūroje. Visą BŽŪP reformos paketą matome kaip visumą, derybose reikia bendro vaizdo. Ir žinoma, kol nesutarta dėl visko, nesutarta dėl nieko“, – pabrėžė ministras K. Navickas. Jis ragino derybose su EP ieškoti sprendimo dėl rinkos reguliavimo priemonių, kad kilus sunkumams ar krizėms jos veiktų efektyviau.

Parengė: LR žemės ūkio ministerija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0