in ,

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas S. Daniulis: „Laukiam ministerijos pozicijos“

Asociatyvi nuotr. (Roman Synkevych/Unsplash)

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas, Ukmergės r. ūkininkas Saulius Daniulis Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio metu užsiminė, jog jo atstovaujamos organizacijos vis laukia aiškios Žemės ūkio ministerijos pozicijos tiek dėl plėtros, tiek dėl išmokų. Jo teigimu, ekologinių ūkių dar nėra pasiekę 13 mln. eurų valstybinių lėšų.

„Vis girdime, kad ES keliamus klimato kaitos reikalavimus Lietuva ketina įgyvendinti ir dvigubai padidindama ekologinių ūkių plotą. Tai realu padaryti, bet reikia įvertinti, kad iki šiol ūkininkams neišmokėta solidi pinigų suma“, – sakė S. Daniulis.

Anot jo, ekologinė žemdirbystė po šalį gali pasklisti ir dar labiau, bet valstybės sprendimų nestabilumas šios srities atžvilgiu atbaido ūkininkus nuo sprendimo keisti veiklą.

2019 m. Lietuvoje sertifikuotas 2 731 ekologinės gamybos ūkio subjektas. Bendras sertifikuotas plotas buvo 246 631,68 ha, tai sudarė 8,4 proc. nuo viso pernai šalyje deklaruotų žemės ūkio naudmenų ploto.

„Kol kas esame ant tų bėgių, kuriuos nutiesė praėjusios kadencijos valdžia. Bet bus tvirtinama Vyriausybės programa, tada ir paaiškės daugiau planų, susijusių su konkretesnėmis sritimis“, – tame pačiame posėdyje užsiminė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0