in , ,

Karpių populiarumas ir geri santykiai su partneriais ūkiui įkvepia ramybės

Šalčininkų žuvininkystės ūkio direktorius Algimantas Gylys pasakoja, kad iki tol, kol pasiekia parduotuvių lentynas jų ūkyje karpiai auginami trejus metus. Jiems, kaip ir kitoms žuvims, auginti reikalingos ypatingos sąlygos, skiriami dideli plotai, kad žuvys nepatirtų streso. Mat norint, kad karpis būtų kuo skanesnis, svarbu ne tik kokybiškas natūralus pašaras, bet ir kiti kokybę lemiantys veiksniai.

„Savo ūkyje visas žuvis, taip pat ir karpius, auginame tik dideliuose švariuose tvenkiniuose. Juose nėra nei žolių, nei nendrių. Tai svarbu, nes tvenkinyje esantys augalai naudoja deguonį ir taip prastėja sąlygos žuvims. Be to, pasitelkę galingą techniką dažnai valome dumblą, todėl tvenkiniuose nėra jokio kvapo“, – sako žuvininkystės ūkio direktorius.

Jis pasakoja, kad ūkyje ruošia ir ekologišką žuvų pašarą, o jam naudojamas kultūras tręšia iš tvenkinių išvalytu dumblu, kad jis būtų kuo natūralesnis. 

Pasak A. Gylio, karpiai pamėgti ne tik dėl iš seno atkeliavusių tradicijų, bet ir dėl gerųjų savo savybių. Karpiuose gausu omega 3 rūgšties, vitamino A ir D, taip pat juose yra gausybė įvairių mikroelementų: fosforo, cinko, seleno. O vadovaujantis sveikos mitybos rekomendacijomis valgyti žuvį reikėtų valgyti bent kelis kartus per savaitę, nes tai kokybiškas baltymų šaltinis.

„Karpiai tarp Lietuvos vartotojų populiarūs visus metus, o geri santykiai su partneriais Lenkijoje, Vokietijoje ir Latvijoje leidžia jaustis ramiems dėl realizacijos”, – tvirtina ūkio atstovas.

Šalčininkų rajone Tribonių km.  žuvininkystės ūkis gyvuoja nuo 1966 metų, kuris dar tuomet buvo vienas  iš produktyviausių  žuvininkystės ūkių Lietuvoje. Prieš dvidešimtmetį privatizuotas Šalčininkų valstybinis žuvininkystės ūkis, kuriam  vadovauti pradėjo  Algimantas Gylys,  tapo bene produktyviausiai dirbančia tokio profilio įmone Lietuvoje. Per tuos metus ūkio teritorija kito ir šiuo metu tvenkinių plotas sudaro daugiau nei 340 ha., dirbamos žemės apie 700 ha. 

UAB „Šalčininkų žuvininkystės ūkis“  strateginis tikslas – pastoviai vystyti ir tobulinti žuvų veisimo ir auginimo verslą bei užsitikrinti tvirtas pozicijas Lietuvos rinkoje. Įmonė siekia atitikti nacionalinius ir Europos Sąjungos standartus, gaminti aukštos kokybės produkciją, užtikrinti didesnį produktyvumą, mažinti gamybos kaštus bei didinti ūkio pelningumą.

Įmonės pagrindinės ūkinės komercinės veiklos objektas: žemės ūkis, žuvininkystė, gamyba, prekyba, paslaugų teikimas. UAB „Šalčininkų žuvininkystės ūkis“ naršina, augina žuvis, užsiima didmenine ir mažmenine žuvies prekyba bei komercine – mėgėjiška žūkle. Ūkyje auginami karpiai, karosai, lydekos, baltieji amūrai.  Kad pasiektų pirkėją, žuvis auginama tris metus ir tik po to realizuojama. Šiandienai ūkis per metus realizuoja apie 300 tonų gyvos žuvies. Karpių auginimui didelę įtaką turi  gamtinės sąlygos, vandens kokybė, pašarai, apsaugojimas nuo ligų, žuvilesių paukščių. Kiekvienais metais tvenkiniai dezinfekuojami negesintomis kalkėmis.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0