in ,

Aplinkos apsaugos departamento direktorei O. Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Olgai Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas.

Apie tai O. Vėbrienė pirmadienį informavo per spaudos konferenciją. Ji teigia dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo elgesio kreipusis į Generalinę prokuratūrą.

„Prokuratūra išnagrinėjusi informaciją, man suteikė pranešėjo statusą, tad jau kurį laiką esu saugoma Pranešėjo apsaugos įstatymu“, – sakė O. Vėbrienė.

„Mano vadovas, ministras, šią informaciją žino, apie mano apsisprendimus jis yra informuotas ir tai ganėtinai pasijuto, nes kurį laiką tam tikras puolimas nuslūgo, bet dabar vėl grįžo“, – pridūrė departamento vadovė.

Vėliau ji BNS sakė pranešusi apie, jos manymu, neteisėtą S. Gentvilo elgesį, tačiau pridūrė, kad detalių atskleisti negali, nes tyrimas šiuo metu tebevyksta.

Departamento direktorė žurnalistams taip pat sakė neketinanti trauktis iš pareigų, bet pripažino, kad institucijos darbas dėl konflikto su ministru S. Gentvilu apribotas jau kurį laiką.

„Nereikia apgaudinėti nei savęs, nei jūsų – institucijos veikla jau kurį laiką yra paralyžiuota, prieš Kalėdas viskas įvyko. Bet tai mano principingo noro paversti šią instituciją į aukščiausius vadybos standartus atitinkančią kontrolės įstaigą tikrai nesumažino“, – sakė O. Vėbrienė.

„Drąsiai ir viešai sakau, kad toliau nepasiduosiu (…) Aš kuriu planus dar visai kadencijai – pridūrė ji.

Pranešėjų apsaugos įstatymas numato, kad tokį statusą gavusio asmens negalima atleisti iš darbo, pažeminti pareigose ar sumažinti atlyginimą.

Tarp ministro ir O. Vėbrienės trintis atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas S. Gentvilui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.

Ministras savo ruožtu tvirtino sulaukiantis neproporcingai daug Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų skundų ir pats pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar teisėtai nuo pareigų buvo nušalintas minėtas aplinkosaugininkas. S. Gentvilas taip pat kėlė klausimą dėl kadrų politikos departamente, įkurtų vadovaujamų pareigybių.

O. Vėbrienė nuolatine Aplinkos apsaugos departamento vadove tapo rugpjūtį, ji pakeitė Valdą Laukį, kurio vadovaujamas departamentas sulaukė kritikos po gaisro padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ taršos Kuršių mariose.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0