in

Lietuvą skatina žydėti – remiamo projekto metu kaimai pasipuoš gėlynais

Devynių rajonų vietos veiklos grupės: Kaišiadorių, Alytaus, Kauno, Prienų, Raseinių, Kėdainių, Jonavos, Širvintų ir Elektrėnų savivaldybės – įgyvendins puošnų projektą „Žydinti Lietuva“, kurio metu kiekviena VVG savo rajono kaimų erdves papuoš žydinčiomis vienmetėmis gėlėmis.

Pagrindinis projekto tikslas – kurti patrauklų kaimo vietovių įvaizdį žiedų, istorijos ir technologijų pagalba.

Pagrindinė veikla – tai kiekvienoje VVG teritorijoje vyksiančios „Patrauklaus kaimo įvaizdžio formavimo dirbtuvės“, po kurių bus atrinktos ne mažiau kaip 6 vietovės kiekviename rajone įvaizdžiui formuoti, pasitelkiant technologijas, istoriją ir žydinčias gėles.

Dirbtuvių rezultatu grožėsimės iki rudens.

Mintimis apie projektą su agrodiena.lt redakcija dalinasi jo koordinatorė, Viešųjų ryšių specialistė Gedvilė Šavelienė:

„Pirmojo karantino metu mūsų asociacijos vadovei, Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės pirmininkei Janinai Augustinavičienei kilo mintis apie tokį projektą, pamačius kaip naikinamos visos gėlės, kurios buvo auginamos pardavimams (buvo paplitę vaizdeliai tiek facebook platformoje, tiek žiniose). Taip ir atsirado projekto idėja pavadinimu “Žydinti Lietuva”.

Tai yra teritorinio bendradarbiavimo projektas, teikiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės “LEADER” veiklos sritį “VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”. Kadangi tai yra Lietuvos kaimo plėtros programa, todėl ir galimi pareiškėjai tik kaimo bendruomenės ir kaime įsikūrusios NVO. 

Šį projektą įgyvendiname kartu su 8 partneriais: Alytaus rajono VVG, Kauno rajono VVG, Prienų rajono VVG, Raseinių rajono VVG, Kėdainių rajono VVG, Jonavos rajono VVG, Širvintų rajono VVG ir Elektrėnų savivaldybės VVG.

Projekto tikslas – kurti patrauklų kaimo vietovių įvaizdį žiedų, istorijos ir technologijų pagalba. Šiuo metu vyksta teritorinio bendradarbiavimo projekto „Žydinti Lietuva”  dirbtuvių „Vietovių įvaizdžio formavimas” teritorijų atrankos konkursas, kurio metu renkamos norinčiųjų paraiškos dirbtuvių įgyvendinimui. Kiekvienos teritorijos partneris, atranką daro savarankiškai, todėl norintiems dalyvauti reikėtų domėtis savo rajono Vietos veiklos grupėse teikiama informacija.

Projekto metu, kiekvienoje dalyvaujančių VVG teritorijoje bus atrinktos ne mažiau kaip 6 vietovės, kuriose bus formuojamas įvaizdis gėlių, technologijų pagalba.  

Šiam projektui parama gauta iš iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. 

Daugelis klausia kodėl tai skirta kaimams, o ne miestams? Todėl, kad mes dirbame pagal Lietuvos kaimo plėtros programas, ir finansavimas gaunamas iš EŽŪFKP.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0