in ,

Vokietija pasiryžusi nuo 2022 metų uždrausti naminių paukščių jauniklių naikinimo praktiką

Asociatyvi nuotr. (Andrea Lightfoot/Unsplash)

Vokietija planuoja tapti pirmąja šalimi, uždraudusia masinį naminių paukščių jauniklių naikinimą paukštienos pramonėje, trečiadienį pranešė vyriausybė, patvirtinusi įstatymo projektą dėl prieštaringai vertinamos praktikos. 

Ministrų kabineto patvirtintu įstatymo projektu numatyta nuo 2022 metų uždrausti vyriškos lyties viščiukų naikinimą.

„Tai yra „reikšmingas žingsnis į priekį gyvūnų gerovės labui“, – sakoma žemės ūkio ministrės Julios Kloeckner (Julijos Klėkner) pranešime. 

Daugelyje paukščių įmonių vyriškos lyties jaunikliai yra atskiriami nuo vištų netrukus po to, kai prasikala, nes jie nededa kiaušinių ir iš jų gaunama mažiau mėsos. 

Kasmet Vokietijoje sunaikinama dešimtys milijonų vyriškos lyties naminių paukščių jauniklių. 

Gyvūnų gerovės aktyvistai jau seniai stengėsi nutraukti šią praktiką, tačiau ūkininkai skundėsi, kad nėra praktiškos, prieinamos ir nežiaurios alternatyvos. 

Visgi tikimasi, kad, kol įsigalios draudimas, jauniklių lyties nustatymo technologijos, leidžiančios nustatyti viščiukų lytį iki tol, kai jie išsikals iš kiaušinių, bus plačiai prieinamos, teigia J. Kloeckner. 

„Investavome milijonus eurų į alternatyvas, apjungdami gyvūnų gerovę ir ekonominį efektyvumą Vokietijoje“, – teigė J. Kloeckner.

Sakydama, kad Vokietija taps „pirmąja šalimi pasaulyje“, nutraukusi šią praktiką, J. Kloeckner pareiškė siekianti „nustatyti tempą ir būti pavyzdžiu kitoms šalims“. 

Nuo 2024 metų įstatymai taip pat reikalaus, kad paukščių augintojai naudotų metodus, kurie būtų atitinkamai veiksmingi iki perėjimo. 

Teisės aktą dar turi patvirtinti žemieji parlamento rūmai. 

Vokietija ir Prancūzija 2020 metų sausio mėnesį įsipareigojo bendradarbiauti, kad iki 2021 metų pabaigos būtų nutraukta viščiukų naikinimo praktika.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0