in

Eksportuotų prekių kainos per metus sumažėjo 3,9 proc., importuotų – 5,2 proc.

Asociatyvi nuotrauka

Lietuvos eksportuotų prekių kainos pernai lapkritį, palyginti su 2019-ųjų lapkričio mėnesiu, sumenko 3,9 proc., o importuotų prekių – 5,2 procento.

Per mėnesį (lapkritį, palyginti su spaliu) eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,8 proc., importuotų prekių – 1,7 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai pabrango elektra – 13,3 procento. Rafinuoti naftos produktai pabrango 7 proc., gyvi gyvūnai ir gyvūniniai produktai – 6,6 proc., bet atpigo betono, cemento ir gipso gaminiai – 11,1 proc., sodinamoji medžiaga – 5,4, kitos specialiosios paskirties mašinos – 3,8 procento. 

Iš importuotų prekių per mėnesį daugiausia – 25 proc. – pabrango gamtinės dujos. Nafta pabrango 10,4 proc., padarinė mediena – 4,3 proc., bet atpigo atliekos ir atliekų surinkimo produktai – 4,2 proc., elektros apšvietimo įranga – 3,3, žemės ūkio daugiamečiai augalai – 2,8 procento.

Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,9 proc., ne iš euro zonos – 8,8 procento. Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos smuktelėjo 0,2 proc., ne iš euro zonos – padidėjo 3,4 procento.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0