in ,

Sudarytos pretenduojančių gauti paramą konsultavimo paslaugoms įsigyti paraiškų pirmumo eilės

Asociatyvi nuotrauka

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė paraiškų, teiktų iki 2020 m. gruodžio 21 d. pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Konsultavimo paslaugos, ūkio valdymo ir ūkininkų pavadavimo paslaugos“ veiklos sritį „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“, pirmumo eiles. 

Dėl kompensacijos už įsigytas konsultavimo paslaugas buvo kviečiami kreiptis ūkininkai, jaunieji ūkininkai, kt. žemės valdytojai, miško valdytojai bei kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės. Jie galėjo pretenduoti į 1 500 Eur paramą vienam paramos gavėjui konsultavimo paslaugoms įsigyti. 

Visų trijų pareiškėjų grupių – tiek žemės valdytojų, tiek miško valdytojų, tiek įmonių – bendra prašoma paramos suma viršijo skirtąją. 

Sudarius ūkininkų, jaunųjų ūkininkų ir kitų žemės valdytojų pateiktų paraiškų pirmumo eilę, atrankos kriterijus taikant mažėjančios svarbos tvarka, paaiškėjo, jog iš 769 į eilę patekusių paraiškų paramos visiškai pakanka 107 pareiškėjams. 30 pareiškėjų – sertifikuotų ekologinės gamybos ūkių savininkų – paramos lėšų pakako iš dalies. 

Bendra šių pareiškėjų prašoma paramos suma sudaro 205 500 Eur, tuo tarpu šiai pareiškėjų grupei 2020–2022 metams skirta paramos suma – 167 945 Eur. 460 pareiškėjų (jaunųjų ūkininkų bei ūkininkų, turinčių ne mažiau kaip 10 sutartinių gyvulių) paramos nepakako.

Dar 175 pareiškėjai neatitiko priemonės įgyvendinimo taisyklėse nustatytų reikalavimų pareiškėjams, todėl jiems parama taip pat nebus skiriama. 

Iš 104 miško valdytojų parama galėtų būti skirta 98 pareiškėjams. Jiems, t. y. pareiškėjams, kurie yra fiziniai asmenys, paramos lėšų užtenka iš dalies (jų paraiškose prašoma paramos suma sudaro 147 000 Eur, tuo tarpu miškininkams skirtoji paramos suma sudaro 64 500 Eur). 

Kitiems trims miškininkystės atstovams, t. y. pareiškėjams, kurių valdomas miškas patenka į saugomas teritorijas, paramos lėšų nepakako. Dar 3 paraiškos buvo atmestos, kaip neatitinkančios įgyvendinimo taisyklėse nustatytų reikalavimų pareiškėjams. Atrankos kriterijai pareiškėjams taikyti mažėjančios svarbos tvarka. 

Paraiškų pirmumo eilėje surikiuotos ir 32 kaimo vietovėse veikiančių labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių paraiškos. Iš jų paramos lėšų pakako 30 pareiškėjų, jiems numatoma paskirstyti 45 000 Eur. 2 paraiškos buvo atmestos, nes neatitiko įgyvendinimo taisyklėse nustatytų reikalavimų, todėl toliau nebus vertinamos. Primintina, jog šiai pareiškėjų grupei buvo skirta 46 500 Eur. 

Dėl pareiškėjų, kuriems paramos lėšų pakanka iš dalies, pilno projektų finansavimo ir papildomų lėšų skyrimo NMA artimiausiu metu kreipsis į Žemės ūkio ministeriją, kuri priims sprendimą dėl trūkstamų lėšų skyrimo ar neskyrimo. 

Pareiškėjai, kurių paraiškos yra atmestos, apie paraiškos atmetimą bus informuoti per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl paraiškos atmetimo priėmimo dienos. 

Pareiškėjų, kuriems paramos lėšų pakanka, paraiškos jau vertinamos toliau – vertinamas jų tinkamumas gauti paramą, ar paraiškos atitinka įgyvendinimo taisyklėse nustatytus tinkamumo reikalavimus. Juos atitikę pareiškėjai bus patvirtinti konsultavimo paslaugų gavėjais ir apie tai bus informuoti per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo paraiškoje numatytu būdu.

Parengė: Nacionalinė mokėjimo agentūra

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0