in ,

Ūkiams modernizuoti paprašyta paramos du kartus daugiau, negu buvo skirta

Asociatyvi nuotrauka

2020 m. dėl paramos modernizuoti savo ūkius ūkininkai galėjo kreiptis nuo lapkričio 2 d. iki gruodžio 30 d. Tai buvo antras paraiškų rinkimo etapas praėjusiais metais. Preliminariais duomenimis per kelis mėnesius pateiktose paraiškose bendra prašoma paramos suma viršija skirtąją du kartus. 

Paraiškos projektams finansuoti buvo renkamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Parama bus skiriama tik pareiškėjams, kurie projekte numatė investicijas skirti gamybinių pastatų ir (arba) statinių naujai statybai arba esamų rekonstravimui ar kapitaliniam remontui. Projektai, kuriuose nebuvo numatyti statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto darbai, buvo laikomi netinkamais finansuoti. 

Statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto investicijoms finansuoti buvo skirta 20 709 772 Eur paramos lėšų. Didžiausia galima paramos suma vienam projektui įgyvendinti – 600 000 Eur, 2014–2020 metų laikotarpiu bendra gauta paramos suma negali būti didesnė kaip 600 000 Eur. 

Preliminariais duomenimis buvo pateiktos 152 paraiškos, jose bendra prašoma suma sudaro 41 864 839 Eur. Taigi pateiktiems projektams finansuoti paprašyta paramos suma viršija skirtąją kiek daugiau kaip 2 kartus. 

Paraiškų vertinimo etapai 

Paraiškos pagal investicines priemones vertinamos keliais etapais: pirmame etape atliekamas paraiškų prioritetinis vertinimas, antrame etape – tinkamumo skirti paramą vertinimas. Pirmame etape sudaroma paraiškų pirmumo eilė įvertinus jų atitiktį atrankos kriterijams pagal paramos paraiškoje, jos prieduose ir registruose esančią informaciją. 

Veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisyklėse numatyti 7 paraiškų atrankos kriterijai, už atitiktį kiekvienam iš jų suteikiamas tam tikras balų skaičius. Privalomas mažiausias projektų atrankos balų skaičius yra 35 privalomi balai. Jeigu projektų atrankos vertinimo metu nustatoma, kad projektas nesurinko privalomojo mažiausio 35 balų skaičiaus, paraiška atmetama. Su paraiškų atrankos kriterijais galima susipažinti veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisyklėse.

Paraiškos, surinkusios vienodą balų skaičių, bus vertinamos papildomai reitinguojant pareiškėjus tokia eilės tvarka:

  • pagal pareiškėjus, kurie yra negavę ES investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai;
  • pagal mažiausią prašomą paramos sumą.

 Šiuo metu atliekamas prioritetinis pateiktų paraiškų vertinimas, sudaroma paraiškų pirmumo eilė.

Parengė: Nacionalinė mokėjimo agentūra

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0