in

Žemės ūkio informacijos centro vadovu paskirtas S. Puodžiukas

Asociatyvi nuotrauka

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovu paskirtas anksčiau jam 16 metų vadovavęs Sigitas Puodžiukas, prieš dvejus metus sulaukęs nepalankios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados. 

Žemės ūkio ministro patarėjas Algirdas Igorius BNS pranešė, kad centro vadovo atrankos konkurse antras likęs S. Puodžiukas įstaigai vadovauja nuo sausio 8 dienos.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas S. Puodžiuką paskyrė po to, kai VTEK pernai gruodį pateikė galutinę išvadą, kad pirmąją vietą laimėjęs buvęs žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas negali eiti šių pareigų dėl galimo interesų konflikto.

VTEK pareiškė, kad E. Gustas privalo vienerius metus „atvėsti“, nes spalį jis pasirašė ministerijos Strateginio planavimo komiteto posėdžio protokolą – jo pagrindu centrui buvo skirta lėšų.

VTEK 2019-aisiais yra paskelbusi ir S. Puodžiukui nepalankią išvadą – komisija nustatė, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai pasirašė kelis įsakymus dėl kasmetinių atostogų suteikimo savo sūnui. Vieną šių įsakymų jis pasirašė po to, kai ministrui pareiškė nusišalinimą nuo sprendimų, susijusių su sūnumi.

Pasak ministerijos kanclerio Valdo Aleknavičiaus, ministerija gavo VTEK atsakymą, kad pažeidimas nebegalioja, nes nuo jo praėjo daugiau nei vieneri metai, be to, S. Puodžiukas dėl to nebuvo atleistas iš darbo. 

„Jis per metus nebuvo pripažintas dar kartą padaręs įstatymo pažeidimą, todėl laikoma, kad įstatymo šiai dienai nėra pažeidęs ir apribojimai jam netaikomi“, – BNS teigė kancleris.

S. Puodžiukas teigia, kad centre vyresniuoju specialistu – maketuotoju ir dizaineriu dirba jo sūnus, tačiau pamoką dėl nusišalinimo jis jau išmokęs.

„Buvau pateikęs nusišalinimą ir kadangi dokumentų pasirašymas yra sistemoje, kartais automatiškai neatsiverti įsakymo, matai, kad yra suderinta, tiesiog paspaudi „pasirašyti“ ir tai buvo viena diena iki nusišalinimo dėl susijusių asmenų. Dėl to taip, VTEK traktavo kaip pažeidimą“, – BNS sakė S. Puodžiukas. 

Anot jo, nusišalinimas tebegalioja, tačiau jis ketina tikslintis, ar nereikia prašymo dėl nusišalinimo pakartoti.

„Dar bandysiu tikslintis, kad visiškai išvengčiau bet kokių konfliktų. Jei bus pasakyta, kad reikia pakartoti, tai tą ir padarysiu“, – teigė centro vadovas. 

Pasak jo, daugiau giminystės ryšiais susijusių asmenų centre nedirba. 

S. Puodžiukas centrui vadovavo nuo 2002-ųjų iki 2018 metų, vėliau buvo centro vadovo pavaduotojas. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0