in

Darbą pradeda Žemės ūkio ministro visuomeninių patarėjų taryba

Asociatyvi nuotrauka

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko suburtoje ekspertų taryboje praktikai bei mokslininkai svarstys ir teiks ministrui bei jo politinei komandai patarimus, kaip pasiekti kokybinį poslinkį žemės ūkio sektoriuje. Prioritetas – didesnis dėmesys kaimo žmogui, tvariai žemdirbystei, ūkinių gyvūnų gerovei.

Ši taryba, remdamasi praktiniais ir moksliniais argumentais, pagrįs konkrečių priemonių taikymo būtinybę, o su motyvuotais sprendimais bus supažindinama visuomenė. Ministras K. Navickas džiaugiasi, kad savo srities profesionalai sutiko skirti savo brangų laiką ir prisidėti prie tvaraus žemės ūkio, šalies ekonomikos ir visuomenės gerovės kūrimo.

Taryboje – keturi šalies ūkininkai. Panevėžio rajone ūkininkaujantis Simonas Barzda yra žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ valdybos pirmininkas. 

Žemės ūkio universiteto Bioekonomikos fakultetą baigęs Mindaugas Petkevičius ekologiškai ūkininkauja nuo 2002 m. Ne vienerius metus vadovauja kooperatyvui „EKO tikslas“.

Ūkininkas ir smulkusis verslininkas Andrius Šironas užsiima kanapių auginimu ir perdirbimu. Taip pat yra Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacijos KAPVIA narys.

Anykščių rajone ūkininkaujantis Žilvinas Augustinavičius valdo augalininkystės ir avininkystės ekologinį ūkį.

Mokslo srities atstovas prof. habil. dr. Rimantas Velička yra  VDU Žemės ūkio akademijos Bandymų stoties direktorius, Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus Agronomijos mokslų sekcijos narys, Lietuvos agronomų sąjungos pirmininko pavaduotojas, Lietuvos herbologų draugijos narys, Dirvožemininkų draugijos prie Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų skyriaus narys. Profesoriui 2019 m. suteiktas Lietuvai nusipelniusio agronomo vardas, o 2016 m.  – ordinas „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“.

Prof. dr. Vaclovas Bogužas – VDU Žemės ūkio akademijos Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius. Jis yra Centrinės ir Rytų Europos BIOEAST iniciatyvos, Tvaraus derlingumo ir agroekologinio intensyvinimo darbo grupės ekspertas, Tarptautinės mokslinių tyrimų infrastruktūros valdymo komiteto narys. Taip pat jis Europos mokslinio aljanso „Link žemės ūkio be cheminių pesticidų“ narys.

Ichtiologas, Lietuvos hidrobiologų draugijos tarybos narys, biologijos magistro laipsnį turintis Kęstutis Skrupskelis šiuo metu dirba Gamtos tyrimų centre. Pastaruoju metu atlieka mokslinius bei taikomuosius žuvų tyrimus. Taip pat yra žuvininkystės ir akvakultūros sričių ekspertas bei konsultantas.

Šį penktadienį, sausio 8 d., rengiamas pirmasis naujosios patarėjų tarybos susitikimas. Jame planuojama aptarti 2021–2027 m. žemės ūkio strategines gaires.

Parengė: LR žemės ūkio ministerija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0