in ,

Investicijoms į miškininkystės technologijas prašoma 2,4 mln. Eur paramos

Asociatyvi nuotrauka

2020 m. gruodį miškininkai galėjo teikti paraiškas dėl paramos investicijoms į miškininkystės technologijas. Suvedus pateiktų paraiškų duomenis, paaiškėjo, kad bendra prašoma paramos suma – per 2,4 mln. Eur, neviršija skirtosios. 

Dėl paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ miškininkai galėjo kreiptis 2020 m. gruodžio 1–30 d. Paskutinį praėjusių metų mėnesį buvo pateiktos 27 paraiškos, kuriose paprašyta 2 434 659 Eur paramos. Šiuo paraiškų rinkimo etapu buvo skirta 5 601 607 Eur paramos, tad skirtos sumos pakanka finansuoti visus projektus. 

Paraiškos pagal investicines priemones vertinamos keliais etapais: pirmame etape atliekamas paraiškų prioritetinis vertinimas pagal nustatytus įgyvendinimo taisyklėse projektų atrankos kriterijus, antrame etape – tinkamumo skirti paramą vertinimas. Šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atlieka 2020 m. gruodį pateiktų paraiškų prioritetinį vertinimą. Su prioritetiniais kriterijais ir už atitiktį skiriamais balais bei pagrindiniais reikalavimais pareiškėjams pagal veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ galima susipažinti NMA interneto svetainėje paskelbtame straipsnyje

Įvertinus paraiškas dėl tinkamumo skirti paramą, projektai perduodami svarstyti Žemės ūkio ministerijos sudarytam Projektų atrankos komitetui (PAK). Pastarasis priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl finansuotinų ir nefinansuotinų projektų. Vadovaudamasis PAK rekomendacijomis, galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo ir (arba) neskyrimo priims žemės ūkio ministras ar jo įgaliotas asmuo. Pareiškėjas, pasirašęs paramos sutartį, šios sutarties įsigaliojimo dieną tampa paramos gavėju.

Parengė: Nacionalinė mokėjimo agentūra

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0