in

„Žalios Lietuvos“ diskusija su nevyriausybininkais – Lietuvai reikia realios, o ne popierinės aplinkosaugos

Asociatyvi nuotrauka

Prezidento komanda antradienį nuotoliniu būdu surengė penktąją Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotos „Žalios Lietuvos“ diskusiją, skirtą nevyriausybinio sektoriaus atstovams.

Pilietinis dalyvavimas sprendžiant įvairius valstybės ir visuomenės raidos klausimus yra itin svarbus. Platus visuomenės įsitraukimas stiprina demokratiją, pasitikėjimą valstybės institucijomis, skaidrumą, užtikrina, kad sprendimai ir jų įgyvendinimas būtų kokybiškesni, atitinkantys visuomenės lūkesčius bei poreikius.

Kartu su renginyje dalyvavusiu kadenciją baigusiu Prezidentu Valdu Adamkumi buvo diskutuojama apie nevyriausybinio sektoriaus svarbą sprendžiant aplinkos ir klimato kaitos problemas.

,,Aplinkosauga turi būti reali, paremta konkrečiais sprendimais, o ne popierinė – pasibaigianti tik politinėmis deklaracijomis, nugulančiomis stalčiuose“, – teigė Prezidentas V. Adamkus. Pritardama tokiai Prezidento žinutei, aplinkosaugos bendruomenė akcentavo, kad konkrečių sprendimų ypač trūksta sprendžiant saugomų teritorijų ir miškų apsaugos klausimus, klimato kaitos iššūkius ir aplinkosaugos problemas žemės ūkio sektoriuje.

Sutarta, kad turime ir toliau siekti kuo platesnio visuomenės įsitraukimo ir dalyvavimo priimant sprendimus, susijusius su aplinkos klausimais. Itin svarbu, kad nevyriausybinis sektorius, pilietinė visuomenė taptų lygiaverčiu partneriu sprendžiant valstybei ir visuomenei svarbius klausimus. Žalioji transformacija turi atliepti ir socialinius, švietimo aspektus, įtraukti jaunimą bei jaunimo organizacijas.

Diskusija rengiama įgyvendinant Prezidento 2019 m. rudenį paskelbtą „Žalios Lietuvos“ iniciatyvą. Ja siekiama megzti dialogą ir paskatinti įvairias organizacijas prisiimti savanoriškus įsipareigojimus dėl švaresnės ir žalesnės Lietuvos ateities. Darni ir saugi aplinka, žalia ir tausojanti valstybė yra viena iš šalies vadovo gerovės valstybės vizijos krypčių.

Parengė: BNS

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0