in

Derliaus dienos renginiai

Ruduo – nuostabus metų laikas, kai kiekvienas žemę dirbantis žmogus gali pasidžiaugti savo darbo vaisiais. Šiemet sodo ir daržo gėrybės užderėjo itin gausiai, tad darbštūs ūkininkai ieško būdų, kaip jomis pasigirti ir pasidalinti su kitais.


Jau nebe pirmi metai antrąjį spalio šeštadienį švenčiama Derliaus diena. Šia proga spalio 10–11 dienomis kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami užsukti į Žalgirio areną, kurioje žinomi Lietuvos gamintojai ir į rinką žengiantys prekių ženklai parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ pristatys savo gaminius.


Klaipėdoje spalio 9–11 dienomis Naujajame turguje taip pat vyksta rudeninė derliaus mugė „Rudenojai”. Mugės lankytojai be įprastų sodo ir daržo dovanų gali įsigyti įvairiausių tautodailės dirbinių, burnoje tirpstančių mėsos, žuvies ir kitų maisto produktų.


Derliumi džiaugiasi ir vidurio Lietuvos žemdirbiai. Spalio 10 d. Kėdainiuose, Senosios Rinkos aikštėje – mugė „Sodų kraitė“. Čia tradiciškai rasite ir tautodailininkų bei amatininkų, kurie pristatys originalius rankų darbo ir meno kūrinius: vilnos gaminius, juvelyrinius dirbinius, papuošalus, aksesuarus iš odos, keramikos dirbinius, o vaikus ir jų tėvelius džiugins nuotaikingos pramogos.

Deja, šiais metais daug kur Derliaus šventės neįvyko dėl koronaviruso grėsmės. Tačiau norintys pramogauti gali pasirinkti artimiausią mugę ir joje apsilankyti.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0