in

Dėl paramos žemės ūkio produktams perdirbti sudarytos paraiškų pirmumo eilės

Paraiškos investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą finansuoti buvo renkamos vasarą. Nacionalinė mokėjimo agentūra jau atliko pateiktų paraiškų prioritetinį vertinimą – kviečiame susipažinti su rezultatais.  

Parama žemės ūkio produktų perdirbėjams skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“.  

2020 m. liepos 20 d. – rugpjūčio 21 d. paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 14 705 213 Eur paramos lėšų. Šiuo laikotarpiu iš viso žemės ūkio perdirbėjai pateikė 26 paraiškas, kuriose bendra prašoma paramos suma sudarė 7 386 247 Eur. Kadangi skiriama paramos suma lygiomis dalimis padalinta 10 Lietuvos apskričių, tai kiekvienoje apskrityje pareiškėjai gali pretenduoti į ne didesnę kaip 1,47 mln. Eur paramą. Taigi kiekvienoje apskrityje situacija dėl projektų finansavimo skiriasi priklausomai nuo pateiktų paraiškų skaičiaus ir jose prašomos paramos sumos.  

Daugiausia paraiškų pateikta Panevėžio ir Vilniaus apskrityse  

Panevėžio ir Vilniaus apskrityse pateikta daugiausia paraiškų, jose bendra prašoma paramos suma didesnė, negu buvo skirta vienai apskričiai (1,47 mln. Eur). Panevėžio apskrityje iš 7 pateiktų paraiškų paramos lėšų užtenka 4 pareiškėjams, Vilniaus apskrityje iš 6 pateiktų paraiškų paramos lėšų pakanka 5 pareiškėjams. Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės apskrityse dėl paramos žemės ūkio produktams perdirbti nesikreipė nei vienas pareiškėjas.  

Pažymėtina, kad visos į pirmumo eiles surikiuotos 26 paraiškos surinko privalomą mažiausią projektų atrankos balų skaičių – 35 privalomuosius balus. Panevėžio apskrityje skirtos paramos neužteko 3 paraiškoms, surinkusioms 40–50 atrankos balų, Vilniaus apskrityje 1 paraiškai, surinkusiai 60 atrankos balų.  

ApskritisPateikta paraiškų (vnt.)Bendra prašoma suma (Eur)
Alytaus
Kauno51 285 218,00
Marijampolės41 333 595,00
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio71 981 951,00
Šiaulių2   472 320,00
Tauragės1   350 659,00
Utenos1   320 000,00
Vilniaus61 642 503,50

Kas galėjo teikti paraiškas  

Paraiškas galėjo teikti juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara, taip pat užsiimantys žemės ūkio veikla ir perdirbantys dalį valdoje užaugintos produkcijos bei planuojantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo ir (ar) rinkodaros veikla. Paramos gavėjams finansuojama 50 proc. tinkamų projekto įgyvendinimo išlaidų.  

Detaliau susipažinti su paramos teikimo sąlygomis bei reikalavimais pareiškėjams galima NMA paskelbtame straipsnyje.  

Paraiškų vertinimo etapai  

Paraiškos pagal investicines priemones vertinamos keliais etapais: pirmame etape atliekamas paraiškų prioritetinis vertinimas, antrame etape – tinkamumo skirti paramą vertinimas. Pirmame etape sudaroma paraiškų pirmumo eilė įvertinus jų atitiktį atrankos kriterijams pagal paramos paraiškoje, jos prieduose ir registruose esančią informaciją. Su projektų atrankos kriterijais ir skiriamais balais galima susipažinti veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse.   Šiuo metu NMA specialistai atlieka 22 paraiškų, kurioms užteko skirtos paramos, tinkamumo skirti paramą vertinimą.  

Naudinga informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0