in

Svarbu įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš trečiųjų šalių!

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, reaguodama į kitų Europos Sąjungos šalių pranešimus apie nustatomus pažeidimus įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš trečiųjų šalių (pastaruoju metu daugiausia neatitikimų užfiksuota tokioms siuntoms iš Japonijos), primena, kad naudota žemės ūkio technika, įvežama iš trečiųjų šalių, turi atitikti Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/2072 VII priedo 2 punkto reikalavimus ir turėti tai patvirtinantį fitosanitarinį sertifikatą.

Atkreipiame dėmesį, kad ant įvežamos naudotos žemės ūkio technikos ar kartu su ja neturi būti papildomų medžiagų: tokių kaip augalų likučiai, medienos pjuvenos ar dirvožemis. Jeigu gabenant žemės ūkio techniką kaip absorbentas naudojamos medienos pjuvenos, jos turi atitikti specialiuosius reikalavimus, nurodytus Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/2072 VII priede, ir informacija apie tai turi būti pateikta siuntą lydinčiame fitosanitariniame sertifikate.

Pavyzdžiui, įvežant naudotą žemės ūkio techniką iš minėtos Japonijos, ir siuntoje naudojant spygliuočių (Pinales) medienos pjuvenas kaip absorbentą, jos turi atitikti Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/2072 VII priedo 77 punkto reikalavimus, t. y. pjuvenos turi būti apdorotos vienu iš 77 punkte išvardytų būdu ir tai turi būti nurodyta fitosanitarinio sertifikato skiltyje „Papildoma deklaracija“.

Jeigu turite papildomų klausimų, maloniai prašome kreiptis į Pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos postą, per kurį vyks numatomas įvežimas, arba į Pasienio kontrolės koordinavimo skyrių – mūsų tarnybos puslapyje nurodytais kontaktais.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0