in

Aplinkosaugininkams pranešama ir apie į namus parsineštus laukinius gyvūnus

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai praėjusį penktadienį paskambinęs asmuo teiravosi, ką daryti su vaikų į namus parsineštu stirniuku.

Iš viso rugsėjo 14–20 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 382 pranešimus.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 31 kartą, apie medžioklės – 28. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 27 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 31, nuotekų – 21, vandens taršos – 10, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 9, vandens transporto priemonių – 5, oro taršos – 15, neteisėtų kirtimų – 8 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius  laukinius gyvūnus pranešta 131 kartus, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 59 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 127 ir 60).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 33 kartus.

Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 9 kartus (visi pasitvirtino), 12 kartų buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus – 8 pranešimai pasitvirtino. Apie nuotekų ir vandens taršą buvo gauti 6 pranešimai (visi pasitvirtino). Gautas 1 pranešimas dėl vandens transporto priemonių daromų pažeidimų pasitvirtino. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 4 kartus – pasitvirtino 3.

Priminimas: nesineškite į namus laukinių gyvūnų

Rugsėjo 18 d., penktadienį, Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai paskambinęs asmuo pasakė, kad Šalčininkų rajone vaikai rado šalia kelio gulintį stirniuką ir parsinešė namo. Kadangi žvėrelis jau kelias savaites gyveno sodyboje, pranešėjas klausė, ką daryti.

Į nurodytą vietą nuvykę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai stirniuką rado ir susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacija, kad žvėreliui būtų rasta laikina globa.  

Dar kartą primename, kad paimti suaugusius medžiojamuosius gyvūnus ar jų jauniklius ir laikyti nelaisvėje draudžiama. Be to, už šį pažeidimą gresia įspėjimas arba piniginė bauda.

Nors mums gali atrodyti, kad jauniklis pasimetęs nuo mamos, greičiausiai ji yra kur nors netoliese. Taigi, radus mažylį, geriausia jį palikti ramybėje – jokiu  būdu neliesti ir kuo greičiau nueiti šalin. Paprastai patelė iš tolo stebi savo jauniklį ir laukia, kada galės sugrįžti.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0