in

AKM virusas pasiekė Vokietiją, liga patvirtinta šerno gaišenai

Vokietijos atsakinga institucija informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį laukinėje gamtoje. Tai jau dvylikta Europos Sąjungos valstybė, kurioje šiais metais nustatyta kiaulėms ir šernams pavojinga virusinė liga.

Pranešama, kad šerno gaišena rasta pasienio ruože su Lenkija (Sembten, Kreis Spree-Neisse), ji gana stipriai suirusi. Pasak specialistų, šis atvejis nėra netikėtas, kadangi šiame regione, Lenkijos pusėje, jau kuris laikas fiksuojami teigiami AKM atvejai laukinėje gamtoje ir buvo prognozuota, kad liga greitu metu pasieks ir Vokietiją.

Vokietijos atsakingi specialistai ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių, kad užkirstų kelią ligai toliau plisti. Sustiprintas dėmesys biologinio saugumo priemonėms įgyvendinti kiaulių laikymo vietose, ūkiuose atliekamos patikros.

Nustatyta 30 km apimanti užkrėsta teritorija ir joje taikomos šios kontrolės priemonės: uždrausta visų laukinių gyvūnų medžioklė, kad galimai užsikrėtę gyvūnai neišplatintų ir neperneštų ligos į kitas vietas, specialiai apmokyti asmenys vykdo intensyvią šernų gaišenų paiešką, naikinamos randamos šernų gaišenos, priimtas laikinas draudimas vykdyti žemės ūkio ir miškininkystės darbus ir kt.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad AKM toliau plinta Lenkijos kiaulininkystės ūkiuose: šiais metais kaimyninėje šalyje nustatyti 84 protrūkiai ir per 3,1 tūkst. atvejų tarp šernų.

Lietuvoje nuo 2020 m. pradžios AKM nustatytas dviejuose nekomerciniuose ir viename komerciniame kiaulių ūkyje, taip pat 165 vietose rasti 195 AKM užkrėsti šernai.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0