in ,

A. Palionio ir D. Rimeikos susitikimo atomazga

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis mano, kad ministerijai reikia atlikti tyrimą dėl plačiai šalyje nuskambėjusių žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų. Taip jis teigė po susitikimo su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika.

„Susitiksiu ir su visuomenininkais bei išklausysiu jų argumentus, tačiau, manau,  ministerijai reikia atlikti savo tyrimą. Gyvūnų globos organizacijos sako,  kad  dar 2013 metais, 2014 metais signalizavo, kad elgesys su gyvūnais yra netinkamas. Turime turėti aiškius atsakymus, ar mūsų institucijos atliko ir atlieką viską, ką privalo, kad būtų užkirstas kelias nelegaliai veiklai ir žiauriam elgesiui su gyvūnais“, – po susitikimo sakė ministras.

Pasak ministro, tokią situacija galėjo lemti kompleksas problemų, viena iš priežasčių –  trūksta sąsajų tarp institucijų, nes jos veikia pagal skirtingas tvarkas, todėl labai sunku reaguoti į sudėtingus atvejus. Šiuo metu tyrimus dėl netinkamo elgesio su gyvūnais gali pradėti ir policija, ir VMVT, ir savivaldybė. Pasak ministro, būtini pokyčiai tarpinstituciniame bendradarbiavime – reikalinga susisteminta tvarka, kad patikros būtų atliekamos efektyviau.

VMVT  su Policijos departamentu šią savaitę pasirašys bendradarbiavimo susitarimą, kuris įgalios tarpusavyje koordinuoti bendrus veiksmus ir operatyviau reaguoti.

Susitikimo metu aptarti ir baudų didinimo, nelegalių veislynų, gyvūnų ženklinimo klausimai. Taip pat kalbėta apie darbo organizavimo VMVT  klausimus – privalomą pareigūnų rotaciją regionuose, vidinius patikrinimus ir t.t.

Ministras A. Palionis nepritaria pasiūlymams perduoti naminių gyvūnų priežiūrą Aplinkos ministerijos kompetencijai.  „VMVT rūpinasi ne tik šunų bei kačių, bet ir visų gyvūnų gerove. Nemanau, kad  būtų tikslinga skaidyti funkcijas tarp skirtingų institucijų, tai būtų pernelyg didelė administracinė našta valstybei“, – situaciją apibūdino A. Palionis.

Taip pat aptarta aktuali gyvūnų įvežimo iš trečiųjų šalių problema. Judėjimas ES šalyse laisvas ir nėra grįžtamosios informacijos, kur pasilieka įvežami gyvūnai. Dažnai deklaruojama, kad nevežama parduoti, o vežamasi su savimi kaip į kelionę. Kaip informavo D. Remeika, trys Baltijos šalys ir Lenkija rengiasi kartu kurti sistemą, kuri turėtų bendrą duomenų bazę ir taip būtų galima atsekti, kur lieka į šalį įvežtas augintinis.

Kasmet VMVT gauna iki 1000 pranešimų, susijusių su pačiais įvairiausiais pažeidimais.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0