in

Sterlių ženklinimui pritaikyta nauja metodika

Žuvininkystės tarnybos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai pirmą kartą Lietuvoje sterlių ženklinimui naudojo naują patobulintą ženklinimo metodiką – RFID žymeklius (mikročipus), kurie buvo implantuoti į žuvų pilvo ertmę.

Tikimasi, kad šis eksperimentas leis sukurti tinkamą ir patikimą metodiką sterlės jauniklių ženklinimui elektroniniais žymekliais ir užtikrins efektyvius žuvų migracijos stebėjimo bei analizės būdus.

Pietų regiono žuvivaisos skyriuje (Simne), dalyvaujant Gamtos tyrimų centro Žuvų ekologijos laboratorijos atstovui, buvo sužymėta 100 sterlių. Mažos mikroschemos, kurių svoris – 0,1 g, ilgis – 12 mm, diametras – 1,2 mm,  implantuotos į žuvų vidų.

ŽŪM nuotrauka

Kiekviena sterlė prieš implantaciją buvo pasverta ir išmatuota. Vidutinis suženklintų žuvų svoris – apie 20 g. Kiekvienai jų priskirtas unikalus identifikacinis (ID) kodas. Ženklinimo metu ir kitą dieną nė viena žuvis nenugaišo. 

ŽŪM nuotrauka

Nauja ženklinimo metodika sužymėtos žuvys paliktos žuvivaisos skyriuje tolimesnei priežiūrai ir kontrolei. Kiekvieną mėnesį visos žuvys bus matuojamos ir sveriamos, siekiant nustatyti, ar žymeklis ir ženklinimo procedūra neturėjo įtakos žuvies augimui ir išgyvenimui. Sterles planuojama stebėti apie pusę metų.

ŽŪM nuotrauka
ŽŪM nuotrauka

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0