in

Verslo plėtrai skirta parama labai paklausi

Du pastaruosius vasaros mėnesius, nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., verslo atstovai turėjo galimybę teikti paraiškas dėl savo turimo verslo kaime plėtros.

Paraiškos Nacionalinei mokėjimo agentūrai buvo teikiamos elektroniniu būdu, jų teikimas vyko sklandžiai, tad jau galime pasidalinti  pateiktų paraiškų surinkimo rezultatais.

  Preliminariais duomenimis, parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos  priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ ketina pasinaudoti 157 verslininkai.

Bendra jų paraiškose prašoma paramos suma – 22,5 mln. Eur.   Primintina, jog šiemet šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta beveik 23,1 mln.  

Eur paramos lėšų, tad beveik visa šaukimui skirta paramos suma bus išdalinta pareiškėjams, o ir nerimauti jiems dėl to, kad sudarius paraiškų prioritetinę eilę, gali neužtekti paramos, nereikės – prioritetinės eilės sudarymas įtakos, kuriems pareiškėjams parama bus skirta ar neskirta, neturės.  

Vis tik atkreiptinas dėmesys, jog, norint gauti paramą, būtina surinkti 50 projektų atrankos balų, o, nesurinkus šio balų skaičiaus, paraiška toliau nebebus vertinama.  

Primename, jog vienas pareiškėjas galėjo paprašyti nuo 50 000 Eur iki 200 000 Eur paramos sumos, priklausomai nuo to, kiek pareiškėjas planuoja sukurti naujų darbo vietų (sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 000 Eur paramos lėšų, dvi darbo vietas – iki 100 000 Eur ir t. t.).  

Kompensuojama bus iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.   Kreiptis dėl paramos buvo kviečiami privatūs juridiniai bei fiziniai asmenys, nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statuso reikalavimus.  

Pirmiausia bus įvertinta paraiškų atitiktis prioritetiniams atrankos kriterijams, šis vertinimas turi būti atliktas per 30 darbo dienų nuo paskutinės paraiškų priėmimo dienos.

Vėliau bus vertinama, ar paraiškos tinkamos gauti paramą, t. y. ar atitinka įgyvendinimo taisyklėse nustatytus reikalavimus, ar suplanuotos išlaidos yra būtinos įgyvendinti projektą, ar jos tiesiogiai susijusios su remiama veikla.  

Naudinga informacija:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0