in

Lietuvos maisto gamintojų eksporto apimtys ir toliau auga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šį rugpjūtį lietuviškos kilmės maisto produktų eksportas į kai kurias šalis (pavyzdžiui, Kiniją, Uzbekistaną ir kt.) išaugo net du kartus palyginti su tuo pačiu laikotarpiu nei prieš metus.

Iš viso Lietuvos gamintojai per aštuonis šių metų mėnesius į ne Europos Sąjungos valstybes eksportavo 12 proc. daugiau šviežios mėsos, pieno, žuvies ir jos gaminių bei kitų maisto produktų siuntų.

VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, šiais metais stebimas visų lietuviškų produktų eksporto augimas, o tai rodo, kad šalies gamintojai vertinami labai gerai ir yra patikimi tiekėjai ir partneriai ne tik Europoje.

Maisto produktus bei pašarus Lietuvos įmonės eksportuoja į daugiau kaip 150 pasaulio valstybių: JAV, Uzbekistaną, Izraelį, Singapūrą, Moldovą, Malaiziją, Australiją, Pietų Afriką, Kiniją, Kazachstaną ir kt.

Be to, nepaisant globalios COVID-19 pandemijos iššūkių, toliau nuosekliai auga didelę pridėtinę vertę maisto grandinėje turinčių produktų – šviežios mėsos, pieno, žuvies ir kt. – eksporto kiekiai.  

Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais gana aktyviai savo produkciją užsienio šalims siūlė Lietuvos pieno produktų gamintojai – jų eksportuojamos produkcijos kiekiai buvo 31 proc. didesni nei pernai (iš viso per 8 šių metų mėnesius eksportuota 145 tūkst. t pieno produktų).

Šioje produktų grupėje labiausiai išaugo sviesto, varškės, sūrių, grietinėlės, pieno košių, maistinių pieno miltų, pieno konservų ir pieno išrūgų eksporto apimtys.

Daugiau nei 34 proc. buvo eksportuota kulinarinių gaminių. Šviežios mėsos (t. y. paukštienos, jautienos ir kiaulienos) palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu eksportuota 18,5 proc. daugiau (8,5 tūkst. t).

Daugiau nei dvigubai augo žuvies konservų eksportas, o kiaušinių miltelių išvežta net 6,5 karto daugiau nei pernai.

VMVT pažymi, kad kieviena į kitą valstybę išvežama produktų siunta yra griežtai tikrinama pagal tarptautinius, Europos Sąjungos, taip pat ir importuojančios šalies teisės aktų reikalavimus, imami privalomi mėginiai atlikti laboratorinius tyrimus.

„VMVT specialistai kas dieną nuosekliai ir atsakingai dirba, kad verslui būtinos paslaugos būtų suteikiamos kokybiškai, sertifikatų eksportuojamai produkcijai išdavimas nestrigtų ir būtų kuo operatyvesnis“, – teigia VMVT direktorius D. Remeika.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0