in

Ištirtas nelegalus vištienos pardavėjų biznis

Teismui perduota bendrovės, įtariamos Kauno apskrityje nelegaliai prekiavusios vištiena, byla, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), su Kauno apygardos prokuratūra atlikusi ikiteisminį tyrimą šioje byloje.

FNTT pareigūnai nustatė, kad neįvardijama įmonė galimai nedeklaravo pardavimo pajamų už daugiau nei 814 tūkst. eurų, iš kurių nesumokėto PVM suma siekia per 141 tūkst. eurų. Įtariama, kad Lietuvos rinkoje galėjo būti parduota daugiau kaip 35 tonos mėsos.

Įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir mokesčių slėpimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas byloje pareikšti bendrovės direktoriui ir dviem bendrininkavusiems asmenims.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Vilniuje registruota, tačiau Kaune veikusi įmonė dvejus metus be jokių apskaitos dokumentų dideliais kiekiais Lenkijoje pirkdavo bei Lietuvoje parduodavo žalią vištieną ir kitokios mėsos žaliavas.

Neoficialiai įsigyta produkcija būdavo prekiaujama ne tik įmonės sandėlyje, bet ir Kauno turgavietėse bei mieste veikiančiame prekybos miestelyje. 

FNTT pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento pareigūnais, bendrovės sandėlyje ir kitose su tyrimu susijusiose vietose atliko kratas, kurių metu rasta 11 tonų vištienos, mėsa buvo utilizuota. Kratos buvo atliktos ir įtariamųjų namuose, automobiliuose, apklausti produkciją gabenę Lenkijos įmonių vairuotojai.

Kratų metu rasta ir paimta 70 tūkst. zlotų (apie 16 tūkst. eurų) ir 4 tūkst. eurų, disponavimas pinigais iki šiol yra apribotas.

Kratos buvo atliktos ir vieno iš bendrininkų namuose Garliavoje. Šis asmuo įtariamas iš bendrovės pirkęs lenkiškos vištienos, ją išrūkydavęs ir parduodavęs kitiems perpardavinėtojams, nors savo veiklos įteisinęs nebuvo. Jo namuose aptiktas ir nelegalus mėsos rūkymo cechas.

Ūkiniame pastate buvo sumontuotos keturios didelės metalinės talpos, specialiai įrengta dujų sistema, įmontuoti šaldytuvai. Pasak FNTT, antisanitarinėse patalpose rūkyti gaminiai buvo laikomi kartu su žalia vištiena.

Iš viso rasta daugiau kaip 844 kilogramai jau paruoštos rūkytos produkcijos. Įtariama, kad per daugiau nei pusantrų metų iš nelegalių tiekėjų šis asmuo be apskaitos dokumentų įsigijo žaliavos už beveik 40 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad valstybei nesumokėta beveik 6 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Atlikus ikiteisminį tyrimą jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Į pareigūnų akiratį pakliuvo dar du nelegalios vištienos pardavėjai ir vienos Kauno turgavietės darbuotoja, kuriai įtarimai pareikšti dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Turimais duomenimis, moteris žinojo, kad bendrovė į turgavietę prekiautojams pristato produkciją be apskaitos ir atitikimą kokybės reikalavimams patvirtinančių dokumentų, tačiau leido tokiai prekybai vykti. Visi trys asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Griežčiausiai už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už neteisingų duomenų apie pajamas teikimą gresianti griežčiausia bausmė – ketveri metai nelaisvės.  

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0