in ,

Dėmesys – kokybiškam maistui

Besidomintys kokybišku maistu jau trečius metus iš eilės kviečiami į Kokybiško maisto šventę, skirtą populiarinti, mokyti atpažinti ir skatinti kokybiškų maisto produktų gamybą bei vartojimą, formuoti valgymo kultūrą Lietuvoje. Žemės ūkio ministerijos remiamas renginys  įvyks rugsėjo 8 d. 10 val. Vilniuje.

Šioje šventėje ypatingas dėmesys bus skiriamas ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio bei maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams, taip pat maisto produktams, paženklintiems saugomomis – geografine, kilmės vietos ir garantuoto tradicinio gaminio – nuorodomis.

Renginio metu vyks konferencija, skirta visuomenei, savivaldybių atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams, maisto pramonės technologams, kokybės ir gamybos, pardavimų ir marketingo vadovams, viešojo maitinimo atstovams. Joje bus kalbama apie viešųjų pirkimų supaprastinimo ir paramos įsigyjant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus galimybes.

Konferencijoje bus aptariami ir jau antrus metus Žemės ūkio ministerijos teikiamos paramos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms rezultatai bei perspektyvos. Ši parama teikiama dengiant kainų skirtumą, susidarantį vaikų maitinimui naudojant ekologiškus ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintus maisto produktus vietoje įprastinių maisto produktų ir žaliavų. Pernai šia parama pasinaudojo 7 pareiškėjai, o šiemet jų buvo jau 10.

Šventės dalyviai galės ne tik daugiau sužinoti apie kokybės ženklais paženklintus produktus, bet ir jų paragauti.

Kokybiško maisto šventė vyks viešbutyje „Crown Plaza Vilnius”, M. K. Čiurlionio g. 84, Vilniuje.

Renginys nemokamas, bet būtina registracija: https://forms.gle/P3qU5xVsdLLzZALr9 

Kokybiško maisto šventės programa yra čia.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0