in

Rekordinio ūkio nuosmukio antrąjį ketvirtį neišvengė ir Šveicarija

Šveicarijos ekonomika antrąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, smuko 8,2 proc. ir nuosmukis buvo didžiausias nuo 1980 metų, kuomet buvo pradėta skaičiuoti šį rodiklį.

Palyginti su 2019 metų antruoju ketvirčiu, bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažėjo 9,3 proc., pranešė Valstybinis ekonomikos sekretoriatas (SECO).

Ūkio nuosmukį lėmė koronaviruso pandemija, kuriai pažaboti buvo nustatyti apribojimai, padarę neigiamą poveikį ekonominiam aktyvumui.

Portalo „Trading Economics“ duomenimis, analitikai prognozavo, jog per ketvirtį Šveicarijos BVP smuks vidutiniškai 8,6 proc., o per metus – vidutiniškai 9,6 procento.

Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, turtingos Alpių šalies ekonomika smuko 2,5 proc., taigi Šveicariją yra ištikusi techninė recesija.

SECO pabrėžė, jog Šveicarijos padėtis nėra išskirtinė, nes gilią recesiją patiria viso pasaulio ekonomika.

Be to, sekretoriatas pažymėjo, jog Šveicarijoje, kurioje buvo užregistruota per 40 tūkst. koronaviruso atvejų, o mirė daugiau nei 1,7 tūkst. užsikrėtusiųjų, „BVP smukimo tempas, palyginti su kitomis šalimis, tebebuvo ribotas“.

Antrąjį ketvirtį šalies pramonės gamyba sumažėjo 9 proc., o prekių eksportas, neįskaitant brangiųjų metalų ir kitų didelės vertės prekių, – 9,4 procento.

Labiausiai dėl karantino apribojimų nukentėjo paslaugų sektorius. Vien apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų segmentas patyrė didesnį nei 54 proc. nuosmukį.

Privatus vartojimas smuko 8,6 procento.

Pasak SECO, vidaus paklausa apskritai patyrė „rekordinį nuosmukį“: prekių importas sumažėjo 14,3 proc., o paslaugų importas – daugiau kaip 22 procentais.

Tuo tarpu valstybės išlaidos, pirmąjį ketvirtį padidėjusios 0,8 proc., antrąjį ketvirtį išaugo dar 0,2 procento.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0