in , ,

Novatoriški ūkininkai išbandys į rezultatą orientuotą agrarinės aplinkosaugos priemonę

Lietuvoje nuo rugpjūčio pradedama taikyti naujos kartos agrarinės aplinkosaugos priemonė, kuri padės išsaugoti gausiai žydinčias natūralias pievas. Gegužės mėnesį paskelbus registraciją, ūkininkų aktyvumas pranoko lūkesčius. Iš daugiau kaip tūkstančio pasiūlytų hektarų bandomajai priemonei atrinkti beveik 300 ha. Jie priklauso 25 ūkininkams, su kuriais bus pasirašytos 3 metų bendradarbiavimo sutartys.

Priemonės išskirtinumas yra tas, jog ūkininkai gaus išmokas ne už nustatytų reikalavimų įvykdymą (pavyzdžiui, šienauti pradėti nustatytu laikotarpiu), o už pasiektus rezultatus – padidėjusią gamtinę įvairovę.

Atrinkti ūkininkai gaus indikatorinių rūšių sąrašą, pagal kurį patys vertins, kaip kinta jų pievų gamtinė įvairovė. Ūkininkaudami savo pasirinktu būdu jie stebės, ar tų rūšių daugėja, ar atsiranda naujų, galbūt kažkurios nyksta. Tai padės įvertinti, ar jų taikoma ūkininkavimo praktika padeda pievai atsigauti.

Ši bandomoji priemonė inicijuojama įgyvendinant „Life“ programos integruotąjį projektą „Naturalit“, kuris skirtas užtikrinti pilnavertę Natura 2000 tinklo – vertingiausių Europos Sąjungos gamtos teritorijų – apsaugą Lietuvoje.

Įgyvendinant projektą bendradarbiauja Žemės ūkio ministerija, Aplinkos ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, saugomų teritorijų direkcijos ir kiti projekto partneriai.

Trumpas video: https://www.youtube.com/watch?v=x4ktiaxeeB4

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0