in

Sudaryta smulkiųjų ūkininkų paraiškų pirmumo eilė

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai šiomis dienomis aktyviai vertina paraiškų, kurios baigtos rinkti š. m. birželio 30 d., atitiktį atrankos kriterijams. Jau paskelbta ir smulkiųjų ūkininkų paraiškų, teiktų NMA birželio 1–30 d. pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“, pirmumo eilė.

Liepos pradžioje NMA informavo, jog dėl paramos modernizuoti savo ūkius kreipėsi 961 smulkus ūkininkas, o bendra pareiškėjų prašoma paramos suma sudarė daugiau kaip 14,4 mln. Eur. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 12,5 mln. Eur Europos Sąjungos ir Lietuvos lėšų, tad jau paskelbus paraiškų surinkimo rezultatus tapo aišku, kad skirtų paramos lėšų pakaks ne visiems pareiškėjams.

Atlikus paraiškų pirminį vertinimą, į prioritetinę eilę pateko 951 paraiška. Iš jų paramos pilnai pakanka 728 paraiškoms, surinkusioms 65–90 prioritetinių balų.

Paraiškoms, surinkusioms 60 balų, paramos lėšų pakanka iš dalies – šiems pareiškėjams, kurių yra 117, sprendimo dėl pilno jų projektų finansavimo teks kiek palaukti – NMA, vadovaudamasi KPP administravimo taisyklių nuostatomis, dėl papildomų lėšų skyrimo pareiškėjams, surinkusiems vienodą 60 atrankos balų skaičių, artimiausiu metu kreipsis į Žemės ūkio ministeriją.

Likusios 106 paraiškos surinko 55 ir mažiau atrankos balų – joms paramos lėšų nepakako, jos toliau nebus vertinamos.

Paraiškos, kurios surinko reikiamą balų skaičių, toliau bus vertinamos pagal jų atitiktį įgyvendinimo taisyklėse nustatytiems reikalavimams gauti paramą, taip pat bus nustatoma, ar visos suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir paraiškoje numatytai žemės ūkio veiklai vykdyti, ar jos tiesiogiai susijusios su remiama veikla.

Primintina, jog parama pagal KPP veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ teikiama pareiškėjams, planuojantiems gaminti žemės ūkio produktus bei pagamintus (išaugintus) valdoje žemės ūkio produktus perdirbti ir tiekti rinkai. Pretenduoti į paramą galėjo fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu įregistravę valdą bei ūkininko ūkį. Didžiausia paramos suma – 15 tūkst. Eur. Parama teikiama kaip 100 proc. išmoka.

Su paraiškų, pateiktų pagal KPP veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ galite susipažinti čia.

Naudinga informacija:

Informacija pateikusiems paraiškas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0