in ,

Naujų sprendimų paieška vis dar nuostolius patiriančiame paukštienos sektoriuje

Antradienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis, susitikęs su paukštienos, kiaušinių ir paukščių augintojų atstovais, aptarė paramą dėl COVID-19 pandemijos. 

Situacija paukštienos sektoriuje negerėja – eksporto rinkos neatsigauna arba atsigauna labai lėtai, dėl to įmonės patiria nuostolius. Su Europos Komisija (EK) kelis mėnesius derinta paramos šiam sektoriui schema, anot, verslo atstovų situacijos nekeičia. Jie nuogąstauja, kad, dėl EK pakeistų vertinimo kriterijų, iš 20 milijonų eurų numatytų šiam sektoriui, įmonėms nepadengs visų patirtų ir vis dar patiriamų nuostolių, todėl susitikime buvo diskutuojama dėl galimos naujos paramos būdų. „Parama mažesnė nei nuostolis, tai ką daryti?“ – klausia sektoriaus atstovai. 

Susitikimo metu tartasi dėl sprendimų, kurie leistų gauti didesnę paramą ir padėtų šiam sektoriui išgyventi krizę. Ministras A. Palionis sako, kad būtina ieškoti sprendimų, kurie leistų gauti taip reikalingą paramą. 

„Manau, kad parama turėtų būti teikiama ne tik už tris mėnesius (kovo birželio) , kaip numatyta EK patvirtintoje paramoje.  Sektorius vis dar patiria sunkumus, todėl akivaizdu, kad reikia ieškoti naujų sprendimų“, – teigia žemės ūkio ministras.

Neatmetama, kad vėl bus kreiptasi į EK . Diskusijoje daug dėmesio buvo skiriama galimiems paramos vertinimo kriterijams, kurie leistų efektyviau padėti šiam sektoriui išgyventi. Taip pat svarstyta galimybė patęsti jau patvirtintos paramos paraiškų priėmimo terminą.

Šiuo metu Lietuvos paukštienos ir kiaušinių sektoriaus įmonės, patyrusios nuostolių dėl koronaviruso protrūkio, gali teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą pagal dvi pagalbos teikimo taisykles.

Pagal Paramos įmonėms, vykdančioms žemės ūkio produktų perdirbimo veiklą paukštienos ir kiaušinių sektoriuose ir patyrusioms nuostolių dėl COVID-19 ligos epideminės situacijos, teikimo taisykles paramos gali kreiptis įmonės ir kiti ūkio subjektai, kurie užsiima viena iš šių veiklų: skerdžia savo užaugintus ir (ar) supirktus naminius paukščius ir parduoda paukščių skerdenėles ir (ar) paukštienos dalis (atšaldytas, užšaldytas arba greitai užšaldytas); perdirba kiaušinius ir parduoda jų produktus (skystus kiaušinių mišinius ar mases (atšaldytas arba užšaldytas), kiaušinių miltelius); rūšiuoja ir pakuoja savo gavybos ir (ar) supirktus kiaušinius ir parduoda šviežius supakuotus kiaušinius ir kiaušinius pramonei.

Pagalbos priemonei numatyta skirti 20 mln. Eur.

Paraiškas pagal šią priemonę Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) renka rugpjūčio 3-14 d.

Pagal  De minimis pagalbos paukštienos ir kiaušinių sektoriaus ūkio subjektams, patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 ligos, teikimo taisykles pagalbą gali gauti  įmonės ir kiti ūkio subjektai, vykdantys pirminės gamybos ar perdirbimo veiklą paukštienos ir kiaušinių sektoriuose: augina naminius paukščius mėsai ir juos parduoda; laiko vištas dedekles kiaušinių gavybai ir parduoda kiaušinius; rūšiuoja ir pakuoja savo gavybos ir (ar) supirktus kiaušinius ir juos parduoda; skerdžia savo užaugintus ir (ar) supirktus naminius paukščius bei parduoda iš jų pagamintą produkciją; perdirba kiaušinius ir parduoda kiaušinių produktus.

De minimis pagalbos priemonei numatyta skirti  3,5 mln. Eur lėšų.

Paraiškas pagal šią priemonę NMA renka rugpjūčio 3-21 dienomis. 

Daugiau informacijos apie šias dvi priemones galite rasti čia.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0