in

Lietuva ketina skųsti EK sprendimą dėl sumažintos paramos

Lietuva žada kreiptis į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą (ESBT) dėl Europos Komisijos (EK) sprendimo 2,2 mln. eurų sumažinti paramą šalies žemės ūkiui. Vyriausybė dėl to spręs trečiadienį. 

EK birželio 16 dieną priėmė sprendimą, kuriuo 2,186 mln. eurų Lietuvos kaimo plėtros 2004-2006 metų ir  2007-2013 metų programų priemonės „Ankstyvas išėjimas į pensiją“ išlaidų nuspręsta nefinansuoti ES lėšomis.

Teisingumo ministerijos parengtoje Lietuvos pozicijoje pažymima, kad ES nurodyta finansinė pataisa yra fiksuota ir sudaro dalį visų Lietuvos institucijų finansuotų ES lėšomis paraiškų pagal šią priemonę.

„Lietuvos institucijos nesutinka su tokiu finansinės pataisos dydžio apskaičiavimu, kadangi jos atliko ex post (po teisės akto priėmimo – BNS) vertinimą ir nustatė, kad neatitikties Sąjungos teisės reikalavimams mastas yra nedidelis bei apskaičiavo realią galimą žalą Sąjungos fondams – 33,2 tūkst. eurų“, – rašoma dokumente.  

Jame taip pat pažymima, kad Lietuvai skirta finansinė pataisa yra tęstinė (korekcija už pagal tą pačią priemonę skirtą paramą skirtingais finansavimo laikotarpiais), skiriama trečią kartą ir ateityje galima tikėtis dar bent vienos pataisos tuo pačiu pagrindu.

Lietuvos institucijos paskutiniosios finansinės pataisos pagrįstumą ir dydį ginčijo ES teismuose, tačiau nesėkmingai. 

Lietuva ieškinį dėl EK sprendimo panaikinimo turi pateikti iki rugpjūčio 26 dienos.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0