in

Kada reikalavimas grąžinti visą sumokėtą paramos sumą netaikomas

Primename, kad šių metų balandžio pabaigoje buvo pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisyklės. Jomis nustatytos aplinkybės, kai sumažinus valdomą ekologinio ūkio plotą, kuriam buvo prisiimti įsipareigojimai, grąžinti sumokėtos visos paramos nereikės.  

Jei pareiškėjas negali deklaruoti visų pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ anksčiau įsipareigotų plotų dėl nuomojamos ar panaudos sutarties pagrindu valdomos privačios žemės nuomos ar panaudos sutarties nutraukiamo nuomotojo reikalavimu / iniciatyva arba nepratęsimo, suėjus nuomos terminui, reikalavimas grąžinti visą sumokėtą paramą netaikomas.  

Pažymėtina, jog ši nuostata galioja visiems pareiškėjams, nepriklausomai nuo to, kada buvo prisiimti įsipareigojimai, t. y. tiek pateikusiems paraiškas 2016 m., tiek ir tęsiantiems įsipareigojimus dar vienerius metus.  

Susiklosčius minėtoms aplinkybėms, kai nutraukiama žemės nuomos ar panaudos sutartis nuomotojo iniciatyva, pareiškėjai jau dabar turi atsiųsti Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) įrodančius dokumentus dėl sumažėjusio ploto (pvz., dėl sutarties nuraukimo / nepratęsimo, nuomos termino pasibaigimo ir pan.).  

Papildomai siųsti dokumentų NMA nebūtina tuo atveju, kai minėti plotai registruoti LR Žemės ūkio ir kaimo verslo registre ir VĮ Registrų centre bei ten yra nurodyta informacija apie sutarties nutraukimą / nepratęsimą. Tačiau, jeigu sutartis nebuvo registruota ar buvo žodinė, tuomet NMA turi būti atsiųstas raštiškas dokumentas, patvirtinantis sutarties turėjimą ar jos nutraukimą.  

Naudinga informacija:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0