in

Nuo koronaviruso nukentėjusiam paukštienos sektoriui – dvi pagalbos priemonės

Lietuvos paukštienos ir kiaušinių sektoriaus įmonės, patyrusios nuostolių dėl koronaviruso protrūkio, jau gali teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis  patvirtino dvi pagalbos teikimo taisykles, pagal kurias įmonės gali teikti paraiškas ir gauti pagalbą.

Pagal Paramos įmonėms, vykdančioms žemės ūkio produktų perdirbimo veiklą paukštienos ir kiaušinių sektoriuose ir patyrusioms nuostolių dėl COVID-19 ligos epideminės situacijos, teikimo taisykles paramos galės kreiptis įmonės ir kiti ūkio subjektai, kurie užsiima viena iš šių veiklų: skerdžia savo užaugintus ir (ar) supirktus naminius paukščius ir parduoda paukščių skerdenėles ir (ar) paukštienos dalis (atšaldytas, užšaldytas arba greitai užšaldytas); perdirba kiaušinius ir parduoda jų produktus (skystus kiaušinių mišinius ar mases (atšaldytas arba užšaldytas), kiaušinių miltelius); rūšiuoja ir pakuoja savo gavybos ir (ar) supirktus kiaušinius ir parduoda šviežius supakuotus kiaušinius ir kiaušinius pramonei.

Parama skiriama dėl pajamų praradimo, susidariusio dėl išaugusio sandėliuojamų produktų kiekio ir pasikeitusios gaminamų produktų struktūros.

Būtina sąlyga patirtiems nuostoliams kompensuoti – įmonės pajamų sumažėjimas 10 proc. ir daugiau laikotarpiu, už kurį prašoma paramos, palyginti su 2017–2019 m. to pačio laikotarpio pajamų vidurkiu. Jei įmonė pradėjusi veiklą naujai ir neturi visų 2017–2019 m. istorinių duomenų, ji turės pateikti  duomenis nuo veiklos įsikūrimo pradžios, kad įrodytų pajamų sumažėjimą.

Nuostolių kompensavimo laikotarpis – 2020 m. kovo mėn. 16 d. – birželio mėn.16 d. Patirti nuostoliai kompensuojami 100 proc.

Pagalbos priemonei numatyta skirti 20 mln. Eur.

Paraiškas pagal šią priemonę NMA renka rugpjūčio 3-14 d.

Dokumentų formos ir detalesnė informacija apie teikiamą paramą skelbiama NMA tinklalapyje https://www.nma.lt/index.php/parama/nacionalinemis-lesomis-finansuojamos-priemones/priemoniu-sarasas/parama-imonems-vykdancioms-zemes-ukio-produktu-perdirbimo-veikla-paukstienos-ir-kiausiniu-sektoriuose-ir-patyrusioms-nuostoliu-del-covid-19-ligos-koronaviruso-infekcijos-epidemines-situacijos/28932?tab=1 .

Pagal  De minimis pagalbos paukštienos ir kiaušinių sektoriaus ūkio subjektams, patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 ligos, teikimo taisykles pagalbą gali gauti  įmonės ir kiti ūkio subjektai, vykdantys pirminės gamybos ar perdirbimo veiklą paukštienos ir kiaušinių sektoriuose: augina naminius paukščius mėsai ir juos parduoda; laiko vištas dedekles kiaušinių gavybai ir parduoda kiaušinius; rūšiuoja ir pakuoja savo gavybos ir (ar) supirktus kiaušinius ir juos parduoda; skerdžia savo užaugintus ir (ar) supirktus naminius paukščius bei parduoda iš jų pagamintą produkciją; perdirba kiaušinius ir parduoda kiaušinių produktus.

Užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba pagalba skiriama kompensuoti 10 proc. 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu faktiškai patirtų gamybos sąnaudų. Pagalbos suma negali būti didesnė nei įmonės pajamų sumažėjimas 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu, palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu. Bendra vienai įmonei suteikta pagalbos suma negali būti didesnė kaip 20 tūkst. Eur per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį.

Užsiimantiems žemės ūkio produktų perdirbimo veikla pagalba skiriama kompensuoti 100 proc. faktiškai patirtų sandėliavimo kaštų už padidėjusį 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu sandėliuojamų produktų (užšaldytų ar giliai užšaldytų paukščių skerdenėlių ir paukštienos dalių, kiaušinių miltelių, užšaldytų kiaušinių produktų) kiekį, lyginant su 2019 m. to pačio laikotarpio sandėliuojamų produktų kiekiu. Pagalbos suma negali būti didesnė nei įmonės pajamų sumažėjimas 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu, palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu. Bendra vienai įmonei suteikta pagalbos suma negali būti didesnė kaip 200 tūkst. Eur per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį.

De minimis pagalbos priemonei numatyta skirti  3,5 mln. Eur lėšų.

Paraiškas pagal šią priemonę NMA renka rugpjūčio 3-21 dienomis.

Dokumentų formos ir detalesnė informacija dėl teikiamos pagalbos skelbiama NMA tinklalapyje https://www.nma.lt/index.php/parama/nacionalinemis-lesomis-finansuojamos-priemones/priemoniu-sarasas/de-minimis-pagalba-paukstienos-ir-kiausiniu-sektoriaus-imonems-patyrusioms-nuostoliu-del-covid-19-ligos-koronaviruso-infekcijos/28929?tab=1

Siekdama viešo ir skaidraus paramai išmokėti skirtų lėšų panaudojimo, NMA savo tinklalapyje skelbs paramos gavėjų, kuriems iš valstybės biudžeto skirta parama, sąrašus ir skirtas sumas.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0