in ,

Pieno importas Lietuvoje šiemet didėjo, o eksportas – mažėjo

Žalio pieno importas pirmąjį šių metų pusmetį didėjo, o eksportas – sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.

Lietuvos pieno supirkimo ir perdirbimo įmonės iš kitų Europos Sąjungos valstybių pieno supirkėjų įsivežė 4,9 proc. daugiau žalio pieno nei pernai pirmąjį pusmetį. Apie 70 proc. jo supirkta iš Latvijos.

Vidutinė pieno supirkimo kaina per metus iš Latvijos mažėjo 3,8 proc. iki 303 eurus už toną, o supirkimo kiekis padidėjo 6,5 proc. iki 160,4 tūkst. tonų. Iš Estijos supirko 64,41 tūkst. tonų pieno – 5,1 proc. mažiau, o vidutinė jo kaina mažėjo 3,4 proc. iki 316,9 euro. 

Šiemet Lietuvos pieno supirkėjai smarkiai padidino žalio pieno iš Lenkijos importą. „Agrorinkos“ ekspertų vertinimu, tam įtakos turėjo pandemija, taip pat dėl sezoniškumo padidėjusi žalio pieno pasiūla, dėl kurių pasaulinėje rinkoje stipriai sumažėjo žaliavos kainos. Lietuvos pieno supirkėjai šiemet importavo 4,4 tūkst. tonų pieno vidutiniškai po 284,3 euro.

Į kitas ES valstybes iš Lietuvos parduota 13,7 tūkst. tonų pieno – 54,1 proc. mažiau nei pernai. Apie 79 proc. lietuviško pieno parduota į Lenkiją – 40,7 proc. mažiau nei pernai, o pardavimo kaina didėjo 1,2 proc. iki 326,4 euro. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0