in

Nepraleiskite Mėlynių festivalio Lekėčiuose!

Lekėčiai viena seniausių zanavykuose apgyvendinų vietovių, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Lekėčiai paminėti net 1506 metais. Miestelis įsikūręs itin geroje geografinėje vietovėje prie Šakių ir Kauno rajonų „rubežiaus“,mūsų bendruomenės žmonės vieni gyvena Šakių, kiti jau Kauno rajone. Nors šiuo metu Lekėčių miestelyje gyvena tik apie 800 gyventojų, bet liepos viduryje, kasmet minint miestelio gimtadienį, sugebame surengti jau visoje Lietuvoje gerai žinomą šventę – „Mėlynių festivalį“. Svarbu paminėti, jog 2020 m. Lekėčiams ypatingi, nes miestelis paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine. Tad šiais metais ir minėtasis festivalis bus dar ypatingesnis.

„Mėlynių festivalis“ gimė iš noro įprasminti tradicinę miestelio šventę, suteikiant jai temą ir originalų pavadinimą, kuris sietųsi su Lekėčių vietove, atspindėtų lekėtiškių kasdienybę (idėją, pavadinti „Mėlynių festivaliu“ pasiūlė aktyvus vietinis lekėtiškis – Audrius Rimkus) bendruomenė vienbalsiai pritarė ir 2015 m. užpatentavome šį pavadinimą prieš surengiant pirmąją mėlynių šventę.

Šiais metais festivalis vyks liepos 18 d., kaip visada Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro stadione. Šiais metais šventė šurmuliuos ir šalia esančiame Paliekio dvaro parke – ypatingai gražioje vietoje.

Lekėčių kraštas – mėlynių kraštas: aplink miestelį vien girios, Kazlų Rūdos masyvas, kuris tęsiasi apie 50 km. Miškuose labai daug mėlynojų, šias uogas žmonės renka nuo neatmenamų laikų.

Šis renginys, žmonių labai mėgstamas „Mėlynių festivalis“, kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų ir svečių iš visos respublikos. Tokį gausų lankytojų skaičių lemia plati festivalio programa, pristatanti daugybę veiklų visai šeimai, įvairių žanrų, aukšto meninio lygio, profesionalius atlikėjus bei grupes, pagal kiekvieno amžių ir skonį.

Tradiciškai reginys 10 val. prasideda Šv. Mišiomis Lekėčių Šv. Kazimiero bažnyčioje. Nuo 11 val. vyks net dviejų parodų atidarymas. Visą dieną vyksta įvairios meninės ir tautodailininkų edukacinės programos, įsikuria įvairių krypčių tautodailininkų – amatininkų kiemeliai, šventės svečiai nemokamai gali pabandyti susikurti įvairių meninių dirbinių: piešti, pinti, drožinėti, tapyti iš šviežių mėlynių pagamintais dažais ant popieriaus ar medvilnės skiaučių ir kt.

Taip pat įkuriama atskira erdvė ir vaikams, linksmos pramogos ir atrakcionai patiems mažiausiems, su animatoriais bei terapiniais kampeliais. Gali atvykti visi norintys su visa šeima, su augintiniais, šiais metais, šventės programoje dalyvaus ir Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija, kuri mažiausiems festivalio svečiams, pristatys savo gražuolius augintinius.

O kur dar mugė, siūlanti įsigyti įvairių meno, tautodailės dirbinių, kuriuos vietoje gamina, bei pristato liaudies meistrai ir nagingi žmonė. Kiekvienais metais norime, kad festivalio lankytojai galėtų įsigyti kuo natūralesnių, ekologiškų produktų ir tautodailės gaminių, griežtai žiūrime, kad mūsų festivalio prekybinė mugė nevirstų turgumi su kinietiškais niekučiais, tad prekybininkus registruojame labai atsakingai.

Šių metų festivalis turtingas konkursų. Tai ir „OHO“ kryžiažodžių turnyrai, augintinių talentų konkursas, estetikos konkursas „Aprangos kodas – Mėlynių feestivalis“. Visų konkursų nugalėtojai visada dosniai apdovanojami. Tad spėk dalyvauti ir viskuo pasidžiaugti.

Mūsų renginys socialiai atsakingas, tad antrus metus iš eilės bendradarbiaujame su „Kraujo banku“, kviesdami galinčius ir norinčius žmones dalintis krauju. Geranoriškų šventės svečių visada atsiranda.

Vakarinėje, šių metų programoje laukia puikūs koncertai, skirti įvairaus mažiaus bei skirtingą muzikinį skonį turintiems žmonėms. Klausytojus pradžiugins du ansambliai, jaunimo grupė „Mėlyna“, visų mylimas Vytautas Šiškauskas, žavingasis Martynas Kavaliauskas ir fantastiška grupė „Pelenai“.

Na, o pats pagrindinis festivalio akcentas, žinoma yra mėlynės. Ir vietinės šeimininkės ir atvykstantys kulinarinio paveldo puoselėtojai pasistengia paruošti ir pristatyti įvairiausių, vienetinių, rankų darbo gėrybių su mėlynėmis.

Tradiciškai Lekėčių moterų klubas kasmet pristato savo unikalią, prekybinę palapinę, kurioje viskas su mėlynėmis, galima įsigyti ekologiškų arbatų su mėlynėmis, natūralios ruginės duonos su mėlynėmis, įvairių kepinių, netgi tradicinio šakočio su mėlynėmis, naminių mėlynių ledų, rankų darbo saldainių ir daug kitų unikalių produktų ir patiekalų.

Moterys taip pat pagamina įvairių natūralių kosmetikos priemonių, hidrolatų, muilų su mėlynėmis, taip pat šiomis uogomis, ekologišku senoviniu būdu dažytų natūralaus šilko skarelių ir šalikų ir dar daug kitų grožybių bei skanėstų, visko net neišvardinsi, kiekvienais metais festivalis pilnas naujovių, netikėtumų ir įspūdingų staigmenų, kurios tegul lieka paslaptyje ir vilioja Jus nepraleisti šios unikalios šventės.

Organizatoriai labai stengiasi, kad į „Mėlynių festivalį“ įsijungtų vis daugiau bendruomenės žmonių, esame atviri visiems, puoselėjantiems kūrybiškumą, nevaržomą išmonę, norintiems įgyvendinti net pačias drąsiausias idėjas. Kad kiekvienais metais „Mėlynių festivalis“ būtų vis įdomesnis, originalesnis, sudominantis vis daugiau žmonių ir skleidžiantis puikią žinią apie jau šeštąjį amžių skaičiuojantį Lekėčių miestelį, darbščius jo žmones, ir be abejonės, apie šio krašto uogą karalienę – mėlynę.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0