in

Pritarta Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos pakeitimams

Stebėsenos komitetas ketvirtadienį patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) 2014-2019 m. įgyvendinimo ataskaitą bei tam tikrų programos priemonių nuostatų pakeitimus.

2014–2020 m. KPP įgyvendinimui Lietuvai buvo skirta daugiau nei 2 mlrd. Eur, iki 2019 m. jau patvirtinta 1,4 mlrd. Eur paramos sumos. Per penkerius metus išmokėta 1 234,7 mln. Eur paramos sumos, o Europos Komisijai deklaruota 1 163,9 mln. Eur paramos lėšų.

Programos Stebėsenos komitetas taip pat svarstė ir patvirtino priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ ir „Parama smulkiesiems ūkiams“ nuostatų pakeitimus, susijusius su ūkio dydžio ribos keitimu pieno ūkiams bei priėmė sprendimus dėl veiklos srities „Parama smulkiesiems ūkiams“ specifinių atrankos kriterijų nustatymo pieninės galvijininkystės paraiškų priėmimui.

Komiteto nariai taip pat pritarė priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Parama investicijoms, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ ir veiklos srities „Miško veisimas“ kompensacinių išmokų padidinimui už išugdyto jaunuolyno hektarą, įvertinus padidėjusias išlaidas medžių sodmenų įsigijimui, miško įveisimo ir priežiūros paslaugoms.

Programos 2014-2019 m. įgyvendinimo ataskaita bus paviešinta, kai ją patvirtins Europos Komisija.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0