in

Vaikai dalyvauja Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje

Šviečiamoji gyvulininkystės programa Šiaulių rajono ūkyje

Alpakos, šveicariškos ožkos, gulbinės žąsys, patarškos, Kveslando salų avytės, stručiai, poniai – visus šiuos gyvūnus ir daug kitų galima pamatyti netoli Šiaulių, Dargaičių kaime, įsikūrusiame Neverdauskų alpakų ūkyje. Čia nuolat klega ne tik įvairiausi gyvūnai, bet ir ūkio svečiai – pradinių klasių mokiniai. Į ūkį atvyksta vaikų grupės pagal Žemės ūkio ministerijos finansuojamą Šviečiamąją gyvulininkystės programą.

Alpakų ūkyje vaikai susipažįsta su visais jo gyventojais, įsikūrusiais erdviuose aptvaruose. Ūkio šeimininkė Lina Neverdauskienė apie savo globotinius žino viską ir mielai savo žiniomis dalijasi su smalsaujančiais vaikais. Abejingų čia nebūna: paraginti jaunieji programos dalyviai – Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos pradinukai – vienas per kitą kiša rankas paglostyti, pamaitinti jaukių gyvūnų, visai nebijančių žmonių.

Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Programa skirta darželinukams, pradinukams bei 5–8 klasių moksleiviams. Programoje 2020 m. dalyvauja 40 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų: po 15 ikimokyklinio, priešmokyklinio  ir pradinio ugdymo įstaigų bei 10  pagrindinio ugdymo įstaigų.

Programos dalyviai  aprūpinti mokomąja medžiaga ir priemonėmis, savarankiškai organizuoja vaikų ir jaunimo švietimo pamokėles, konkursus ir kt. Programos organizatoriai dalyviams taip pat rengia „gyvą“ pažintį su gyvulininkyste. Visos vykdomos veiklos viešinamos socialinio tinklo Facebook paskyroje Šviečiamoji gyvulininkystės programa.

Ūkiuose ne tik “gyvai” pamatomi gyvūnai, čia pradinukams lektorė praveda ir edukacinę programą. Vyresnieji 5–8 klasių moksleiviai leidžiasi į išvykas  į mokslo ir studijų institucijas, lanko eksperimentinius ūkius, laboratorijas ir kt. O štai pas darželinukus gyvūnėliai atvyksta patys – darželiuose organizuojamos ūkinių gyvūnų parodos arba mugės.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa Šiaulių rajono ūkyje

Mokyklos ir darželiai veiklas vykdys iki mokslo metų pabaigos. Vėliau dalyvaus kūrybiniame konkurse, kur parodys, kaip įtvirtino gautas žinias.

Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Programa finansuojama iš valstybės biudžeto.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0